Испанците, които спечелиха битката на двойки, се доближиха до краен успех

Испания спечели финала на двойки във финала за купа "Дейвис" в Аржентина, водещ с 2: 1 като цяло. По този начин домакините трябва да спечелят и двете неделни срещи, за да постигнат краен успех. Фелисиано Лопес, Фернандо Вердаско на двойки, за да победят Давид Налбандян, Агустин Калери, дуото в първия сет, 3: 1.

испанците

След един в петък, финалът беше 1-1, така че мачът на двойки в събота беше изключително важен. Съответно играчите представиха много концентрирана игра, като и двете страни донесоха сервиса си до 5: 5. По това време обаче аржентинците успяха да пробият испанците и спечелиха първия сет със 7: 5.

Вторият мач последва подобен сценарий, с тази разлика, че налбандците в крайна сметка допуснаха грешка, така че испанците изравниха 7: 5.

Третият сет донесе две огромни възкресения, първото от които беше въведено от домакините, които се върнаха от 5: 1 и изравниха. В съкращението нещата стоят по обратния начин: аржентинците са увлечени до 5-2, но тук им свърши науката и накрая спечели сета, като спечели пет точки в ред в Лопес.

В четвъртия гейм страните се изправиха главно до 2: 2, но след това, за голяма скръб на публиката, и двамата членове на аржентинското дуо загубиха подаващия си гейм, така че при 5: 2 испанците успяха сервират за мача.

Тогава унгарците събраха всички сили и „си върнаха“ почивката, но напразно, защото с 6: 3 накрая проваляха сета и с него мача.

С това Испания, без Рафаел Надал, води с 2-1 преди последните два мача от последния ден, само на една крачка от третото си първенство за Купа Дейвис.